wsiasc-do-pociagu-europa

Opis gry:

Bezkonkurencyjna gra familijna z mapą Europy

Od stromych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina – Wsiąść do pociągu: Europa zabierze Cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przemierzyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić Cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowych i wsiądź do pociągu!

Na czym polega?
Na początku gry gracze otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Na kartach znajdują się nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników.
Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele.

Wsiąść do Pociągu to gra o wielkiej, kolejowej przygodzie!

Dlaczego pokochasz tę grę?

To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze. Dzięki połączeniu przystępnej instrukcji z neutralnym tematem, Wsiąść do Pociągu to idealna gra familijna. W porównaniu z Wsiąść do Pociągu: USA, wersja z mapą Europy zawiera nową funkcjonalność: dworce. Ich wybudowanie pozwala na korzystanie z odcinków zbudowanych przez innych graczy. Ponadto na tej mapie znajdziemy połączenia tunelowe i promowe, które mają specjalne zasady budowy .

Zawartość pudełka:

plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900
240 kolorowych figurek wagonów
15 kolorowych figurek dworców
110 kart pociągów
46 kart biletów
5 drewnianych znaczników punktacji
instrukcja
numer dostępu Days of Wonder

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 2-5
wiek: 8+
czas rozgrywki: 60 – 90 min.
wydawca: Rebel
autor: Alan R. Moon
wydanie: polskie

 

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Jakie są zasady gry?

Podstawowe zasady gry są przedstawione w tym filmie. Gracze walczą o to, aby zdominować kolejową siatkę połączeń Europy. Kto zbuduje najlepszą, najdłuższą i najbardziej obleganą linię kolejową?

Czy warto zagrać w tę grę?

Gra Wsiąść do Pociągu: Europa to świetna zabawa dla całej rodziny. Wymaga ona od graczy strategicznego myślenia, a jednocześnie jest łatwa do nauczenia. Więcej informacji o grze znajdziesz tutaj.

Jakie są cele gry?

Celem gry jest zbudowanie jak najdłuższej trasy kolejowej, łączącej różne miasta Europy. Gracze zdobywają punkty za każde połączenie, które uda im się zrealizować.

Ile osób może grać w tę grę?

Gra Wsiąść do Pociągu: Europa jest przeznaczona dla 2-5 graczy.

Jak długo trwa jedna rozgrywka?

Jedna rozgrywka trwa zazwyczaj około 30-60 minut, w zależności od liczby graczy i ich umiejętności.

Czy są dostępne dodatkowe mapy?

Tak, istnieje wiele dodatkowych map, m.in. Polski, Niemiec, Afryki, Holandii, Krajów Północy Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii, Francji, Włoch czy Japonii.

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od wielu lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5