Witaj na OkiemGracza.pl – miejscu, gdzie pasja do gier planszowych spotyka się z głęboką analizą i dzieleniem się wiedzą. Nasza strona powstała z myślą o wszystkich, którzy tak jak my, żyją światem gier planszowych, cenią sobie zarówno strategię, jak i dobra zabawę. Założycielami i głównymi twórcami treści są Święty, Owca i Foka – trójka graczy, dla których planszówki są nie tylko hobby, ale sposobem na życie.

 

Nasza Misja

Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych opinii, dogłębnych recenzji i praktycznych poradników, które pomogą zarówno początkującym, jak i doświadczonym miłośnikom planszówek odkrywać nowe tytuły, strategie i społeczności. Chcemy, aby OkiemGracza.pl stało się źródłem inspiracji i punktem spotkań dla wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoje zainteresowania w towarzystwie innych entuzjastów.

 

Poznaj naszą redakcje

Święty
Fantasta, miłośnik książek i konwentów fantasy, który rozpoczął swoją wielką przygodę od serii gier kooperacyjnych osadzonych w świecie H.P. Lovecrafta. Z biegiem czasu wciągnął go coraz bardziej wymagający świat planszowych rozgrywek. To prawdziwy entuzjasta gier Area Control oraz tych opartych na Deck-building, w których planowanie, strategiczne podejście i niespodziewane najazdy rozpalają jego pasję do czerwoności.

Jest graczem wszechstronnym, który poświęca wiele czasu na analizę nowych mechanik i tematyki gier. Jego głównym celem jest poszukiwanie nowych wyzwań i możliwości rozwijania swoich umiejętności. Nie odmówi nigdy partii w gry takie jak Ankh czy Anachrony, ponieważ szuka stałego źródła inspiracji i satysfakcji w świecie planszówek. Jego pasja do gier jest nie do zaprzeczenia, a każda rozgrywka to dla niego nowa przygoda w fantastycznym świecie rozrywki.

 

Owca
Jako dziecku planszówki kojarzyły mu się tylko z Eurobusiness i innymi grami typu rzuć kostką. Prawdziwy chrzest bojowy przeszedł dopiero na studiach, kiedy współlokatorzy zaprosili go do rozgrywki w Osadników z Catanu, Agricolę oraz Eufrat i Tygrys. Od tamtej chwili gry planszowe zawładnęły nie tylko jego czasem wolnym, ale też wolną przestrzenią na regałach. Jest zadeklarowanym eurograczem, preferującym tytuły tak ciężkie, jak muzyka, której słucha. Nigdy nie odmówi partii w Kanban, Scythe lub Barrage, ale wciąż ogromnym sentymentem darzy Pory Roku, Wysokie Napięcie oraz Zamki Burgundii. Prywatnie właściciel trzech kotów, które zawsze chętnie zaopiekują się bezpańskimi elementami gry.

 

foka1

Foka
Jego przygodę z planszówkami rozpoczęła przypadkowa gra w Zimną Wojnę (Twilight Struggle). Zagrał, spodobało się, wciągnęło. Dopiero potem ktoś mu uświadomił, że zagłębianie się do świata planszówek należy zaczynać od czegoś lekkiego typu Osadnicy z Catanu, Wsiąść do pociągu, czy innego Splendora, a nie od wymagającej rozgrywki.
Ale tak mu zostało. Wrzucony za młodu na głęboką wodę, najlepiej czuje się nad stołem z grą tak skomplikowaną, że wykonanie pierwszego ruchu powoduje wygładzanie fałd mózgu. Nie straszne mu żadne euro, ameri czy area control. Oczywiście nie odmawia też partii przyjemnego fillerka pomiędzy grubymi tytułami. W jego topie gier znaleźć można Anachrony, Alchemików, Scythe, czy klasyczna Pandemię. Chętnie sięga po nowości i uczy się zasad kolejnych gier. Jest wszechstronnym i utalentowanym graczem. Przede wszystkim jednak, jest skromny, bardzo skromny .

Latem współdzieli swoje hobby między planszówki oraz działkowanie (i nie, nie chodzi o przygotowywanie małych porcji substancji zakazanych – co z racji zawodu też potrafi), ale o przyjemną rekreację wśród warzyw i roślin. Dołączając do wyżej wymienionego duetu zainteresowań butelkę ulubionego, złocistego lub ciemnego płynu, o odpowiednim stopniu goryczki i aromatu, tworzy się przepis na idealne spędzenie wolnego czasu.
Znacie starochińskie przysłowie-zagadkę?
„-Jak nazywa się Foka bez oka?
-F.”

Poznaj naszych recenzentów

marta1

Martenia

Marta zwana Martenią. Planszowy renesans zaczęła w czasie pandemii, zapełniając kompulsywnie cały regał i przy okazji wyrabiając sobie swój gust. Ulubione lektury to instrukcje, którymi z przyjemnością zamęcza później rodzinę i znajomych… nieznajomych zresztą też, animując stoliki na eventach planszowych w Gdańsku.

Nasza Wizja

W OkiemGracza.pl wierzymy, że gry planszowe mają ogromny potencjał – nie tylko jako forma rozrywki, ale także jako sposób na budowanie relacji, rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia i kreatywności. Naszym dążeniem jest stworzenie platformy, która będzie łączyła ludzi o podobnych pasjach, oferując im wartościową treść i możliwość wymiany doświadczeń.

Dołącz do nas

Zapraszamy Cię do eksplorowania OkiemGracza.pl i odkrywania świata gier planszowych razem z nami. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy weteranem – znajdziesz tu coś dla siebie. Recenzje, rankingi, poradniki, artykuły tematyczne i wiele więcej.

Kontakt

Masz jakieś pytania do nas? Skontaktuj się z nami poprzez adres e-mail widoczny poniżej:

e-mail

 

 

Pisząc na powyższy adres e-mail możesz się skontaktować z naszą redakcją. Jeśli zauważyłeś/aś jakiś błąd na naszej stronie to bardzo prosimy o zgłoszenie. Jeśli chcesz nawiązać jakąś współpracę to napisz na nasz adres e-mail.

Odpowiadamy na wszystkie wiadomości w ciągu jednego dnia roboczego.