Opis gry:

“Invention: Evolution of Ideas” to innowacyjna gra strategiczna stworzona przez Vitala Lacerdę. Gracze korzystają w niej z najważniejszych wynalazków ludzkości, aby rozwijać swoje społeczeństwa.

Karty symulują tu nowe koncepcje, które ostatecznie stają się wynalazkami. Po ich wynalezieniu, mogą być one udostępniane światu, a wszyscy zaangażowani w ten proces czerpią z tego profity. Możesz nawet dzielić się nimi z innymi społeczeństwami, zwiększając efektywność wynalazków.

“Invention: Evolution of Ideas” koncentruje się na długoterminowej strategii. Postęp każdego społeczeństwa mierzy się w punktach pomysłowości (IP). Gracz z największą liczbą IP ma najsilniejsze społeczeństwo i wygrywa grę.

Vital Lacerda – już samo nazwisko autora, dla naszej redackji, stanowi zapowiedź gry wartej uwagi. Na platformie crowdfundingowej zebrała blisko 800 tysięcy dolarów, a dzięki wydawnictwu Portal Games, będziemy mieć możliwość zagrać w nią w polskiej wersji językowej, 

Podstawowe informacje:

Autor: Vital Lacerda
Grafiki: Ian O’Toole
Wydawnictwo: Portal Games
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 60-150 minut
Wiek: od 14 lat
Premiera: 2024

Nasze oczekiwania:

Okiem Gracza:

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od wielu lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5