Gierki Małżeńskie

Opis gry:

Gierki małżeńskie dedykowane są osobom dorosłym, które szukają lekkiej i zabawnej rozrywki we dwoje lub w towarzystwie przyjaciół.

Jej podstawą jest znajomość siebie i partnera, jego upodobań, charakteru i poglądów. Pomagają nam poznać lepiej drugą osobę i przekonać się, czy jesteśmy dobrze dopasowani. Wszystko to z przymrużeniem oka i wielką dawką humoru. Waszym celem jest zdobycie jak największej liczby żetonów kupidyna, w konkurencjach, które losowo wskaże wam butelka. Czekają na was zadania, takie jak: kalambury, pytania otwarte, testy zgodności czy konkurs wiedzy „wiem wszystko”. Uwaga! Nie zabraknie też odniesień tylko dla dorosłych!

Ilustrowana gra planszowa wg. Andrzeja Mleczki

Gra jest nie tylko świetnie zaprojektowana, ale też doskonale wykonana. Wszystkie elementy gry są zrobione z solidnej tektury, która wytrzyma wiele rozgrywek. Gra ma niezwykły urok dzięki oryginalnym ilustracjom Andrzeja Mleczki, które są prawdziwym dziełem sztuki. Na ilustracjach widać typowy dla ilustratora styl, pełen humoru i ironii. Pokazują one zabawnie codzienne sytuacje, które rozbawią każdego gracza. Gra nie stroni też od tematów damsko-męskich, ale przedstawia je w subtelny i ciekawy sposób. Na pewno nie będziecie się wstydzić pokazać tej gry swoim znajomym i rodzinie.

Zasady gry:

Zanim zaczniecie grę, rozłóżcie planszę i zdecydujcie, czy będziecie grać w jedną czy kilka par. Następnie wybierzcie pionki, którymi będziecie się poruszać. Przygotujcie też karty z różnymi konkurencjami, tak aby każdy mógł sięgnąć po nie. Na stole powinna być też klepsydra do mierzenia czasu, tabliczka i mazaki do rysowania i tabliczka z butelką do losowania konkurencji. Waszym zadaniem jest przesuwać pionki po planszy i wykonywać zadania sprawdzające, jak dobrze znacie się z partnerem. Za każdą dobrą odpowiedź dostajecie żeton kupidyna. Wygrywa para lub osoba, która ma najwięcej żetonów i znajduje się najbliżej środka planszy. Nie ma co się ociągać!

Czeka na was jedna z czterech nagród w postaci voucherów, które możecie wykorzystać kiedy chcecie!

Zawartość pudełka:

instrukcja
plansza dwustronna (wersja dla 1 pary i dla 2 do 4 par)
8 pionków
52 karty znamy się
52 karty skojarzenia
52 karty kalambury
52 karty między słowami
64 żetony kupidyn
6 żetonów zwycięstwo (wersja dla pary)
1 klepsydra
2 tabliczki do rysowania
1 tabliczka z obrotową butelką
2 flamastry suchościeralne
1 gąbka
1 notes

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 2-8
wiek: 18+
czas rozgrywki: 45-60 min.
wydawca: MDR
autor: Andrzej Mleczko
wydanie: polskie

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Czym są Gierki małżeńskie?

Gierki małżeńskie to gra planszowa dla dorosłych, ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki, w której gracze sprawdzają, jak dobrze znają się z partnerem lub innymi parami. Gra zawiera różne konkurencje, takie jak kalambury, pytania otwarte, testy zgodności czy konkurs wiedzy „wiem wszystko”. Gra jest pełna humoru i odniesień tylko dla dorosłych.

Czy Gierki małżeńskie jest samodzielną grą?

Tak, Gierki małżeńskie jest samodzielną grą i nie wymaga żadnych innych gier lub dodatków do rozgrywki.

Jak działa mechanika gry Gierki małżeńskie?

Gra Gierki małżeńskie polega na przesuwaniu pionków po planszy i wykonywaniu zadań z kart, które losuje się za pomocą butelki. Za każdą dobrą odpowiedź lub wykonanie zadania zdobywa się żeton kupidyna. Gra kończy się, gdy jedna z par lub osoba dotrze do środka planszy. Wygrywa para lub osoba, która ma najwięcej żetonów kupidyna. Gra ma dwie opcje: na jedną lub kilka par.

Czy gra Gierki małżeńskie wpływa na liczbę graczy lub czas gry?

Gra Gierki małżeńskie jest przeznaczona dla 1 do 4 graczy i trwa około 60 minut. Można ją grać we dwoje lub w towarzystwie przyjaciół. Gra jest łatwa w obsłudze i nie wymaga dużo przygotowania.

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5