cywilizacja_poprzez_wieki

Opis gry:

Dodatek do najlepszej gry cywilizacyjnej

Cywilizacja: Poprzez wieki – Cuda i liderzy jest dodatkiem do gry planszowej Cywilizacja: Poprzez wieki, która symuluje rozwój cywilizacji od starożytności do współczesności. W tym dodatku gracze mogą korzystać z nowych kart liderów i cudów, które wpływają na różne aspekty gry, takie jak kultura, nauka, wojsko, polityka i gospodarka. Dodatek wprowadza także zmiany w niektórych kartach z gry podstawowej, aby zwiększyć ich zbalansowanie i różnorodność.

Aby zagrać w ten dodatek, potrzebujesz gry podstawowej Cywilizacja: Poprzez wieki (3 edycja). Jest to gra dla 2-4 osób, w wieku od 14 lat, o czasie trwania około 120 minut. Gra jest uznawana za jedną z najlepszych gier cywilizacyjnych na rynku.

Jeśli lubisz gry strategiczne, historyczne i z dużą interakcją między graczami, to Cywilizacja: Poprzez wieki – Cuda i liderzy może być dla Ciebie interesującym wyborem.

Zawartość pudełka:

24 nowe karty liderów,
16 nowych kart cudów,
19 nowych kart militarnych,
6 dodatkowych kart cywilnych,
19 zbalansowanych kart z gry podstawowej,
149 kart militarnych z gry podstawowej,
plansza liderów,
21 zastępczych kart liderów,
plansza cudów,
15 zastępczych kart cudów,
16 plastikowych znaczników w 4 kolorach,
znacznik pierwszego gracza,
instrukcja.

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 2-4
wiek: 14+
czas rozgrywki: ok. 120 min.
wydawca: Rebel
autor: Vlaada Chvátil
wydanie: polskie

 

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Co dodaje Cuda i liderzy do gry podstawowej?

Cuda i liderzy wprowadza do gry nowe karty liderów, cudów, militarnych i cywilnych, a także zmienia niektóre karty z gry podstawowej. Dodatek dodaje też nowe sposoby interakcji, takie jak porywanie liderów, wojny hybrydowe czy laur najbardziej przyjaznego społeczeństwa. Nie, to dodatek do gry Cywilizacja: Poprzez wieki (3 edycja). Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry.

Jakie są nowe karty liderów i cudów?

Nowe karty liderów to Aśoka, Kleopatra, Sun Zi, Konfucjusz, Boudika, Hipokrates, Saladyn, Eleonora Akwitańska, Jan Gutenberg, Izabela I Katolicka, Nostradamus, Jan Zizka, Antonio Gaudi, Maria Teresa, Katarzyna II Wielka, Alfred Nobel, James Watt, Ian Fleming, Marlene Dietrich, Pierre de Coubertin, Nelson Mandela, Maria Skłodowska-Curie, Steve Jobs i Karol Darwin. Nowe karty cudów to Koloseum, Akropol, Stonehenge, Drogi rzymskie, Jedwabny Szlak, Zakazane Miasto, Zamek Himeji, Machu Picchu, Kanał sueski, Luwr, Statua Wolności, Uniwersytet Harvarda, Czerwony Krzyż, Empire State Building, ONZ i Projekt Manhattan.Cuda i liderzy wprowadza do gry nowe karty liderów, cudów, militarnych i cywilnych, a także zmienia niektóre karty z gry podstawowej. Dodatek dodaje też nowe sposoby interakcji, takie jak porywanie liderów, wojny hybrydowe czy laur najbardziej przyjaznego społeczeństwa.

Jakie są zmiany w kartach z gry podstawowej?

Niektóre karty liderów i cudów z gry podstawowej zostały zmodyfikowane, aby lepiej pasowały do nowych zasad i zbalansować grę. Są to Hammurabi, Juliusz Cezar, Michał Anioł, William Szekspir, Jan Sebastian Bach, Napoleon Bonaparte, Mahatma Gandhi, Kolos Rodyjski, Wiszące ogrody, Bazylika Św. Piotra, Kolej transkontynentalna i Linie oceaniczne. Ponadto, niektóre karty ustrojów politycznych zostały osłabione, aby zmniejszyć ich wpływ na grę. Są to Republika, Fundamentalizm i Komunizm.

Jak korzystać z plansz liderów i cudów?

Plansze liderów i cudów służą do przechowywania kart liderów i cudów, które nie są aktualnie dostępne w grze. Na początku gry należy wybrać losowo 24 karty liderów i 16 kart cudów i umieścić je na odpowiednich planszach, w kolejności od najstarszej do najnowszej epoki. Pozostałe karty liderów i cudów są zastępczymi kartami, które można użyć, jeśli chce się zagrać z innym zestawem liderów i cudów

Jak zmieniać ustrój polityczny?

Ustrój polityczny wpływa na Twoje możliwości i ograniczenia w grze. Możesz zmieniać ustrój polityczny, gdy wykonujesz akcję polityczną. Możesz wybrać dowolny ustrój polityczny, który jest dostępny w bieżącej erze i spełniać jego warunki. Zmiana ustroju politycznego kosztuje Cię jedną akcję polityczną i jedną kartę z ręki.

Czy gra Cywilizacja: Poprzez wieki - Cuda i liderzy jest samodzielna?

Nie, to nie jest samodzielna gra. To jest dodatek do gry Cywilizacja: Poprzez wieki (3 edycja). Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry. Dodatek wprowadza do gry nowe karty liderów, cudów, militarnych i cywilnych, a także zmienia niektóre karty z gry podstawowej

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od wielu lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5