Nemesis: Lockdown - Zawartość dodatkowa

Opis gry:

Nemesis: Lockdown – Zawartość Dodatkowa to kluczowy dodatek, który przenosi już intensywne doświadczenie rozgrywki Nemesis: Lockdown na zupełnie nowy, niezbadany poziom.

Ta ekspansja wprowadza graczy w głąb jeszcze ciemniejszych zakamarków kosmicznego koszmaru, oferując nowe wyzwania, przeciwników i strategie, które wzbogacą każdą partię o niepowtarzalne emocje i niespodzianki.

W sercu tej zawartości dodatkowej leżą nowe elementy, które zmuszają graczy do przemyślenia znanych taktyk i adaptacji do stale zmieniającego się, nieprzyjaznego środowiska. Spotkajcie się z nowymi, przerażającymi stworzeniami, które czają się w cieniu, gotowe zaatakować, gdy tylko poczujecie się bezpieczni. Każde z tych stworzeń posiada unikalne zdolności i zachowania, wymuszając na załodze nie tylko większą ostrożność, ale i sprytne wykorzystanie dostępnych zasobów i umiejętności, aby przetrwać.

Ale to nie tylko przeciwnicy stanowią o sile Nemesis: Lockdown – Zawartość Dodatkowa. Nowe karty przedmiotów, technologii i pomieszczeń otwierają przed graczami drzwi do nieznanych możliwości i strategicznych rozwiązań. Wzbogać swoją rozgrywkę o nowe, potężne narzędzia i odkryj sekretne komnaty, które mogą skrywać zarówno klucz do przetrwania, jak i niebezpieczeństwa, które lepiej byłoby pozostawić nieodkryte.

Co więcej, ekspansja ta wprowadza nowe scenariusze i cele, które zapewnią, że żadne dwa przejścia przez grę nie będą takie same. Czy zdecydujesz się podjąć ryzyko, aby odkryć, co naprawdę się stało na marsjańskiej bazie? A może twoim głównym celem będzie uratowanie jak największej liczby towarzyszy – lub też, w mrocznym zwrocie akcji, zapewnienie, że to właśnie ty jako jedyny ujdziesz z życiem?

Nemesis: Lockdown – Zawartość Dodatkowa nie tylko rozszerza uniwersum „Nemesis”, ale także wzbogaca każdą partię o nową głębię i złożoność, zachęcając graczy do eksploracji, adaptacji i, przede wszystkim, przetrwania. Przygotuj się na jeszcze większe wyzwania i odkryj, czy masz co trzeba, aby stawić czoła nieznanemu i wyjść z tego cało. Zapnij pasy – ta podróż do serca koszmaru będzie jeszcze bardziej niezapomniana.

 

UWAGA! W pudełku znajdziesz karty, dzięki którym przeniesiesz na Czerwoną Planetę Karnomorfy, Koszmary i Pokłosie. Rozszerzenie zawiera też inne elementy, w tym dodatek Chytrydzi, wprowadzający nową rasę intruzów: lepkie, łakome grzyby, które pokrywają ściany pomieszczeń, a ich zarodniki docierają nawet tam, gdzie nie sięga wyobraźnia.

Nową rasę chytrydów możesz wprowadzić zarówno do rozgrywek z Nemesis: Lockdown, jak i podstawową wersją gry Nemesis.

 

Zawartość pudełka:

Karnomorfy:
20 kart wydarzeń
5 kart pomocy
Koszmary:
20 kart wydarzeń
5 kart pomocy
3 żetony eksploracji podziemnej „leże”
Pokłosie:
10 kart akcji Androida
10 kart akcji Łowcy nagród
2 karty przedmiotów startowych
4 karty przedmiotów osobistych
2 karty celów osobistych Łowcy nagród
Chytrydzi:
20 kart wydarzeń
20 kart ataku chytrydów
6 kart słabości chytrydów
10 kart pomocy
6 żetonów chwytników
1 pusty żeton
3 żetony owocników
3 żetony królowej
1 plansza królowej
1 dwustronna plansza
15 znaczników zarodników
8 znaczników grzybni
5 fioletowych znaczników pełzaków
5 zielonych znaczników pełzaków
8 figurek chwytników
3 figurki owocników
1 figurka królowej
Medyk:
1 karta przedmiotu osobistego
1 żeton wiedzy
Pozostałe elementy:
1 figurka bramy głównej
11 figurek drzwi
1 figurka pierwszego gracza
1 figurka łazika
1 dwustronna plansza laboratorium
komiks
9 żetonów wydarzeń
1 żeton blokady
1 żeton oddziału
8 żetonów wyborów
3 żetony „przy wejściu”
4 żetony „przy użyciu”
3 żetony „specjalne”

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 1-5
wiek: 14+
czas rozgrywki: 60-180
wydawca: Rebel
autor: Adam Kwapiński
wydanie: polskie

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Czym jest gra Nemesis Lockdown Zawartość dodatkowa?

Nemesis Lockdown Zawartość dodatkowa to dodatek do gry Nemesis Lockdown, w której gracze wcielają się w rolę pracowników bazy na Marsie, która została opanowana przez niebezpieczne organizmy z kosmosu. W dodatku Zawartość dodatkowa znajdziesz karty, dzięki którym przeniesiesz na Czerwoną Planetę Karnomorfy, Koszmary i Pokłosie z innych gier z serii Nemesis. Dodatek zawiera też nową rasę intruzów: Chytrydzi, czyli śluzowate grzyby, które zarażają zarodnikami.

Gdzie mogę kupić Nemesis Lockdown Zawartość dodatkowa?

Gra jest dostępna w sklepach z grami planszowymi oraz w wielu sklepach internetowych. Zalecamy sprawdzenie załączonych odnośników które przekierują na platformę ,,Ceneo”.

Jakie są cechy nowej rasy intruzów - Chytrydzi?

Chytrydzi to lepkie, łakome grzyby, które pokrywają ściany pomieszczeń, a ich zarodniki docierają nawet tam, gdzie nie sięga wyobraźnia. Chytrydzi mają następujące cechy1:

Chytrydzi nie mają określonej siły. Ich siła zależy od liczby chytrydów na planszy i liczby grudek biomasy w pomieszczeniu, w którym się znajdują.

Chytrydzi nie mają określonego typu. Ich typ zależy od tego, jaką kartę ataku się odkryje. Może to być czyhacz, szeptacz, myśliwy lub łupieżca.

Chytrydzi mogą być zranieni. Jednak zranienie chytryda powoduje, że zostawia on za sobą grudkę biomasy, która zwiększa siłę innych chytrydów.

Jak wprowadzić dodatek Zawartość dodatkowa do rozgrywki?

Aby wprowadzić dodatek Zawartość dodatkowa do rozgrywki, należy dokonać kilku zmian w przygotowaniu gry i zastosować się do nowych zasad. Zmiany te dotyczą następujących elementów1:

Karty wydarzeń: należy dodać karty wydarzeń z dodatku Zawartość dodatkowa do puli kart wydarzeń z gry Nemesis Lockdown.

Karty ataku: należy dodać karty ataku z dodatku Zawartość dodatkowa do puli kart ataku z gry Nemesis Lockdown.

Karty adaptacji: należy dodać karty adaptacji z dodatku Zawartość dodatkowa do puli kart adaptacji z gry Nemesis Lockdown.

Figurki intruzów: należy dodać figurki chytrydów z dodatku Zawartość dodatkowa do puli figurek intruzów z gry Nemesis Lockdown.

Plansza chytrydów: należy położyć planszę chytrydów obok planszy bazy i umieścić na niej żetony chytrydów i znacznik poziomu chytrydów.

Jak wygrać grę Nemesis Lockdown Zawartość dodatkowa?

Aby wygrać grę, musisz spełnić swój cel postaci, zanim zrobi to któryś z innych graczy lub zanim baza zostanie zniszczona. Cel postaci jest napisany na karcie przewodnika postaci, którą otrzymujesz na początku gry. Musisz spełnić warunki celu na końcu swojej tury, aby ogłosić zwycięstwo. Pamiętaj, że dodatek Zawartość dodatkowa wprowadza dodatkowe trudności i niepewności, takie jak zarodniki chytrydów, grudki biomasy i różne rasy intruzów

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5