wiedzmin-stary-swiat-magowie

Opis gry:

W świecie Wiedźmina magowie to potężne istoty, które przemierzają Kontynent i często są zamieszane w polityczne intrygi.

Podobnie jak wiedźmini, polują na bestie, ale nie dla ich trofeów, lecz by zdobyć cenne składniki, niezbędne w pracach nad magicznymi miksturami.

W dodatku Wiedźmin: Stary Świat – Magowie wprowadzono 5 nowych grywalnych postaci wraz ze wszystkimi niezbędnymi dla nich komponentami: figurkami, unikalnymi taliami i planszami reprezentującymi zdolności. Choć różnią się one od wiedźminów, po drobnych modyfikacjach możemy skorzystać w jednej rozgrywce z obu rodzajów bohaterów, a każdy z nich będzie się rozwijał i walczył we własnym stylu.

Czym jest Wiedźmin: Stary Świat?
Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini – profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest standardowa wersja gry Wiedźmin – Stary Świat

Zawartość pudełka:

5 figurek magów
5 planszetek gracza
5 znaczników magów
30 drewnianych znaczników
5 znaczników specjalności
140 kart akcji
20 kart trofeów
plansza
instrukcja

 

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 1-5
wiek: 16+
czas rozgrywki: 90 – 150 min.
wydawca: Go On Board, Games Lab, Rebel
autor: Łukasz Woźniak
wydanie: polskie

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Co zawiera dodatek Magowie?

Dodatek Magowie wprowadza 5 nowych grywalnych postaci wraz ze wszystkimi niezbędnymi dla nich komponentami: figurkami, unikalnymi taliami i planszami reprezentującymi zdolności. Dodatek wprowadza również rozszerzenie planszy głównej.

Jakie są wymagania wiekowe i liczba graczy dla dodatku Magowie?

Dodatek Magowie jest przeznaczony dla graczy w wieku 16+ i może być grany przez 2-4 osoby.

Czy dodatek Magowie jest dostępny w sprzedaży?

Tak, dodatek Magowie jest obecnie dostępny w sprzedaży, wraz z dwoma innymi dodatkami: Skellige oraz Legendarne Łowy.

Czy Wiedźmin Stary świat - Magowie jest samodzielną grą?

Nie, dodatek Magowie do gry Wiedźmin: Stary Świat nie jest samodzielną grą. Aby móc zagrać w dodatek Magowie, wymagana jest podstawowa wersja gry Wiedźmin: Stary Świat

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od wielu lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5