wiedzmin-stary-swiat-legendarne-lowy

Opis gry:

Niektóre potwory są na tyle potężne, że sieją strach na całym Kontynencie, niszcząc miasto po mieście. Zabicie tak niebezpiecznej bestii zamieniłoby każdego wiedźmina w żywą legendę. Jednak nie każdy będzie w stanie podołać tak śmiałemu wyzwaniu!

Rozszerzenie Wiedźmin: Stary Świat – Legendarne łowy wprowadza do standardowej zabawy zupełnie nowy tryb z 7 ogromnymi potworami. Rozgrywka z tym dodatkiem oznacza, że aby wygrać, musisz wytropić i zabić legendarnego potwora. Pojawia się on na Kontynencie już na początku i w kolejnych rundach przemieszcza się po mapie, pozostawiając po sobie zniszczenie reprezentowane przez specjalne żetony. W tym czasie wiedźmini trenują, zbierają trofea i zdobywają chwałę, szykując się do ostatecznego starcia.

Czym jest Wiedźmin: Stary Świat?
Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini – profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest standardowa wersja gry Wiedźmin – Stary Świat

Zawartość pudełka:

7 figurek potworów (o wysokości 68 mm)
7 kart dużych potworów
20 specjalnych kart walki
12 legendarnych kart polowań
12 żetonów zniszczenia

 

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 1-5
wiek: 16+
czas rozgrywki: 90 – 150 min.
wydawca: Go On Board, Games Lab, Rebel
autor: Łukasz Woźniak
wydanie: polskie

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Co zawiera dodatek Legendarne Łowy?

Dodatek Legendarne Łowy wprowadza 7 dużych figurek potworów, 7 dużych kart legendarnych potworów, karty ruchu, karty walki oraz 24 żetony zniszczenia.

Jakie są wymagania wiekowe i liczba graczy dla dodatku Legendarne Łowy?

Dodatek Legendarne Łowy jest przeznaczony dla graczy w wieku 16+ i może być grany przez 2-4 osoby.

Czy dodatek Legendarne Łowy jest dostępny w sprzedaży?

Tak, dodatek Legendarne Łowy jest obecnie dostępny w sprzedaży, wraz z dwoma innymi dodatkami: Skellige oraz Magowie.

Jakie są nowe mechaniki wprowadzone przez dodatek Legendarne Łowy?

Jakie są nowe mechaniki wprowadzone przez dodatek Legendarne Łowy? Dodatek Legendarne Łowy wprowadza nowy tryb rozgrywki, w którym gracz musi wytropić i zabić legendarnego potwora, aby wygrać oraz blokowanie pola, na którym znajduje się legendarny potwór, co wymaga od graczy zmiany planowania swoich ruchów.

Czy Wiedźmin Stary świat - Legendarne Łowy jest samodzielną grą?

Nie, dodatek Legendarne Łowy do gry Wiedźmin: Stary Świat nie jest samodzielną grą. Aby móc zagrać w dodatek Legendarne Łowy , wymagana jest podstawowa wersja gry Wiedźmin: Stary Świat

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od wielu lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5