Nowy Rok Nowe Zakupy

Z cyklu kup i rzuć na kupkę #2

Pierwsze dni Nowego Roku to dla większości OBSESYJNE realizowanie postanowień noworocznych. Dla mnie to analiza celów zakupowych i wszystkiego co w planszówkach piszczy.

Oto pozycje, które wzbogaciły moją kolekcje:

Hegemony – miałem na oku Kickstartera, ale tematyka mi nie pasowała, grafiki też nie przekonywały, więc wtedy olałem. W momencie gdy Portal zapowiedział polską edycję i obejrzałem kilka recenzji, to złapałem fazę na prowadzenie swojej klasy do zwycięstwa. Silnie asymetryczne euro, gdzie imitujemy funkcjonowanie państwa 🙂 Od razu w zestawie z dodatkami.

Obsesje – zubożały ród arystokratyczny w Anglii łapie wiatr w żagle i chce nawiązać do czasów świetności i my mamy mu w tym pomóc. Dość proste zasady, ale wymagające ciągłego planowania. Były przymiarki do gry na BGA, ale jeszcze nie doszły do skutku. Jedyna gra tego autora i jedyna wydana przez oryginalne wydawnictwo Kayenta Games, a od jakiegoś czasu w pierwszej setce BGG. Spolszczona przez Lucrum, czekam na dodatki 😉

Boonlake – raczej w ramach uzupełnienia kolekcji o kolejny tytuł Alexandra Pfistera z logo jaszczurki niż hicior do wyciągania bez przerwy na stół. Suchar, więc temat osiedlania się wokół jeziora Boonlake jest mało istotny 😉 Zobaczymy czy Rebel postanowi wydać dodatek, jeśli nie, to wezmę po angielsku. Tekstu i tak tam nie ma !

 

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie, może któraś z pozycji jest na waszych półkach.

Ekspert okiemgracza.pl
Ekspert okiemgracza.pl

Mateusz ,,Owca" Owczarek

Zapalony miłośnik gier planszowych, który od dziesięciu lat eksploruje różnorodny świat tych gier. Jego pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęca na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Jego podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni go szanowaną postacią w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

4.8/5