horror-w-arkham-trzecia-edycja-smiertelna-glebia-nocy

Opis gry:

Kate Winthrop przytuliła kołnierz swojego długiego płaszcza do szyi, aby się chronić przed zimnem wilgotnej jesieni. W pobliżu z piskiem opon pojawił się długi czarny samochód, który był ścigany przez policyjny radiowóz.

Kate próbowała unikać panującego chaosu i oddalać się od miasta. Zauważyła, że im głębsza była noc, tym ciemniejsza była Arkham, a urządzenia badawcze w jej laboratorium na Uniwersytecie Miskatonic reagowały na jakieś dziwne oddziaływanie, które nie mogła zidentyfikować.

Nadchodziło coś strasznego.

W rozszerzeniu Horror w Arkham: Śmiertelna głębia nocy badacze odkrywają zakątki Arkham, które lepiej nie oglądaj w dzień. Organizacje przestępcze mają silną pozycję w mieście, tajemne kulty pracują dla swojego mrocznego pana, niebo rozświetla obcy księżyc, a niepoznawalne koszmary czekają w ciemnościach.

To rozszerzenie zawiera dwa nowe scenariusze, nowe spotkania dla każdej lokalizacji w Arkham, nowe potwory i anomalie oraz czterech nowych badaczy, którzy stawią czoła przeciwnościom uzbrojeni w nowe zaklęcia, przedmioty i sprzymierzeńców.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest gra Horror w Arkham 3 edycja

 

Zawartość pudełka:

2 arkusze scenariuszy
4 arkusze badaczy
7 kart nagłówków
20 kart archiwum
12 kart anomalii
48 kart wydarzeń
72 karty spotkań
4 karty sprzymierzeńców
4 karty przedmiotów
4 karty zaklęć
28 kart specjalnych
12 kart początkowych
6 kart stanu poszukiwany
22 karty potworów
Podajnik na talię potworów
4 żetony badaczy (z plastikowymi podstawkami)
8 żetonów „3x wskazówka/ zagłada”
7 żetonów „1x wskazówka/ zagłada”

 

Podstawowe informacje:

liczba graczy: 1-6
wiek: 14+
czas rozgrywki: 120 – 180 min.
wydawca: Galakta
autor: Daniel Clark (I), Philip D. Henry
wydanie: polskie

Ocena rozgrywki:

Losowość

Interakcja:

Złożoność

Okiem Gracza:

Najczęsciej zadawane pytania:

Czym jest gra Śmiertelna głębia nocy?

Gra Śmiertelna głębia nocy jest dodatkiem do gry planszowej Horror w Arkham (trzecia edycja), która jest grą osadzoną w świecie grozy H.P. Lovecrafta. W grze gracze wcielają się w rolę badaczy, którzy próbują powstrzymać Przedwiecznych, czyli istoty spoza czasu i przestrzeni, które chcą przejąć kontrolę nad światem. W dodatku Śmiertelna głębia nocy gracze muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, takimi jak organizacje przestępcze, tajemne kulty, obcy księżyc i niepoznawalne koszmary.

Czym wyróznia sie dodatek Śmiertelna Głębia Nocy?

Dodatek Śmiertelna głębia nocy wprowadza do gry Horror w Arkham (trzecia edycja) nowe elementy, takie jak:

– Dwa nowe scenariusze, które przenoszą akcję do podwodnego miasta Innsmouth i do wymiaru snów, gdzie czekają na graczy nieznane zagrożenia i wyzwania,

– Nowe spotkania dla każdej lokalizacji w Arkham, które zwiększają poziom trudności i zróżnicowania gry,

– Nowe potwory i anomalie, które są bardziej niebezpieczne i nieprzewidywalne niż dotychczasowe,

– Czterech nowych badaczy, którzy mają unikalne umiejętności i osobowości, a także nowe zaklęcia, przedmioty i sprzymierzeńców, które pomogą im w walce z Przedwiecznym.

Jakie są rodzaje przeciwników w grze Śmiertelna głębia nocy?

W grze występują trzy rodzaje przeciwników: Przedwieczni, Potwory i Zabójcy. Przedwieczni to istoty spoza czasu i przestrzeni, które chcą przejąć kontrolę nad światem. Potwory to stworzenia nadprzyrodzone lub mutacje ludzkie, które atakują ludzi lub inne istoty. Zabójcy to ludzie lub istoty, które mają za zadanie zabijać Badaczy lub innego przeciwnika.

Redakcja okiemgracza.pl
Redakcja okiemgracza.pl

Arkadiusz "Święty" Świętoń, Mateusz "Owca" Owczarek, Michał "Foka" Zając

Zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy od wielu lat eksplorują różnorodny świat tych gier. Ich pasja do gier wykracza poza zwykłą rozrywkę; wolne chwile poświęcają na szczegółową analizę nowych gier, zagłębiając się w ich mechanikę, strategie i elementy tematyczne. Ich podejście do gier jest zarówno intelektualne, jak i przyjemne, co czyni ich szanowanymi postaciami w społeczności graczy.

Ocena ogólna:

5/5